Haemme keittiön vuoropäällikköä tehdään hyvää ruokaa ja hyvää fiilistä yhdessä

Juvenes Oy

  • Mäntsälä, Uusimaa
  • Vakituinen
  • Täyspäiväinen
  • 8 päivää sitten
Juveneksen toiminta Etelä-Suomessa ottaa ison harppauksen eteenpäin aloitamme joulukuussa 2025 Mäntsälässä Tokmannin Logistiikkakeskuksen ravintoloiden palvelutarjoajana. Uudet ravintolamme tarjoavat herkullista lounasta, laadukkaita kokouspalveluja sekä monipuolisia tilaus- ja catering-tarjoiluja Tokmannin työntekijöille, heidän vierailleen ja kaikille asiakkaillemme.
Nyt etsimme kokonaan uutta avaustiimiä Mäntsälään tule mukaan rakentamaan uutta ja olemaan osa Juveneksen kasvutarinaa!Etsimme keittiön vuoropäällikköä, joka innostuu monipuolisista tehtävistä, vastuun kantamisesta ja hyvän ruoan merkityksestä ihmisten hyvinvoinnille. Jos olet ravintola-alan ammattilainen, jolla on kokemusta omavalvonnasta, tavaran tilauksesta ja keittiön prosessien kehittämisestä, saatat olla juuri oikea lisä tiimiimme!
Vuoropäällikkönä vastaat keittiön arjen sujuvuudesta tiiviissä yhteistyössä ravintolapäällikön ja keittiötiimin kanssa. Tehtäviisi kuuluvat mm.:Lounasruoan valmistus ja esille laitto
Buffet- ja salaattipöydän tuotteiden valmistaminen
Kokous- ja juhlapalvelutuotteiden valmistaminen
Keittiön lakisääteisten asioiden hoitaminen, ruokaprosessien ja laadun varmistaminen sekä raaka-ainehallintaToivomme sinulta:kykyä työskennellä ripeästi ja hallita useita tehtäviä samanaikaisesti
vastuullista otetta työhön ja valmiutta tarttua rohkeasti toimeen
iloa, positiivisuutta ja halua olla mukana ylläpitämässä hyvää työilmapiiriä
halua auttaa ja tukea työkavereita arjen tilanteissa
sujuvaa suomen kielen taitoaTarjoamme sinulleKattavan perehdytyksen: Jaamme kaiken tietotaitomme kanssasi
Mahdollisuuden vaikuttaa: Roolissasi sinulla on tilaa tuoda omat ideasi ja osaamisesi esiin.
Loistavat etenemis- ja työnkiertomahdollisuudet
Juveneksen työsuhde-edut, Smartum, ergonomia- tai polkupyöräetu, etuja liikuntapalveluihin, virkistysraha, henkilökuntahinnat, sekä aloite- ja liidipalkkiot
Vaihtelua ja vastuuta: Tämä ei ole pelkkää keittiössä seisomista saat haastaa itseäsi monipuolisesti.Työsuhde on vakituinen ja kokoaikainen. Aloitus marraskuussa 2025. Aloitus marras-joulukuussa 2025. Perehdytykset aloitetaan Hyvinkään yksikössämme marraskuun aikana.
Käymme hakemuksia läpi jo hakuaikana ja paikka täytetään heti sopivan henkilön löydyttyä. Huomioithan, että emme voi tietoturvasyistä ottaa vastaan hakemuksia sähköpostitse.
Juvenes Oy on suomalainen ravintola- ja palvelualanyritys, joka tarjoaa laadukkaita monipuolisia ravintola-, kahvila- ja ateriapalveluja sekä unohtumattomia juhla- ja kokouspalveluita. Olemme valtakunnallinen toimija. Meillä on lähes 40 ravintolaa ja kahvilaa 9 paikkakunnalla ympäri Suomen. Vuodesta 1959 toimineen yrityksen omistaa Tampereen ylioppilaskunta TREY.Juveneksessa työskentelee lähes 200 ammattitaitoista henkilöä, jotka intohimoisesti luovat asiakkaillemme unohtumattomia hetkiä sekä makuelämyksiä. Liikevaihtomme on lähes 20 miljoonaa euroa vuonna 2024. Ravintoloissamme tarjoillaan vuosittain yli 2 miljoonaa ateriaa (vuonna 2024).Juvenes on vakavarainen ja vastuullinen työnantaja ja meillä on yli 65 vuoden kokemus ravintola-alalta. Kanssamme pääset tekemään töitä korkealaatuisten makuelämysten puolesta!Työsuhde:TyösuhdeTyö alkaa:Sopimuksen mukaanPalkka:Kiinteä palkkaPaikkoja:1Lähde: TyömarkkinatoriOsaamisalue:

Rekrytointi