Kondiittori ja varavastaava, vakituinen työsuhde

Worker Kuopio

  • Kuopio, Pohjois-Savo
  • Vakituinen
  • Täyspäiväinen
  • 3 päivää sitten
Haluaisitko päästä tekemään monipuolisia kondiittorin töitä, joissa kädenjälkesi todella näkyy?
Innostaisiko sinua työ, jossa pääset tekemään asiakastilauksia, suunnittelemaan sesonkituotteita ja työskentelemään pienessä, osaavassa tiimissä?Etsimme Kuopioon kahta kondiittoria, joista toinen toimii myös varavastaavan roolissa.
Työ on vakituinen ja kokopäiväinen, 37,5 h viikossa. Työt alkavat pääsääntöisesti arkipäivisin aikaisin aamulla klo 05:0005:30. Työtä voi olla ajoittain myös tärkeinä juhlapyhinä, kuten äitienpäivänä ja isänpäivänä. Työsuhde alkaa Workerin kautta, ja myöhemmin siirryt asiakkaan kirjoille vakituiseksi työntekijäksi.Tämä kondiittorin työ on monipuolista ja käsityövaltaista ei teollista linjatyötä, vaan paljon erilaisia tuotteita ja yksilöllisiä asiakastilauksia, kuten hääkakkuja ja muiden merkkipäivien kakkuja ja muita luomuksia. Pääset osaksi pientä tiimiä, jossa ideoidaan ja kehitetään myös sesonkituotteita.Varavastaavan rooli sisältää kondiittorin työn ohella mm. raaka-ainetilauksia ja tuotannonsuunnittelua esihenkilön poissa ollessa.Sovit tähän työhön, jos sinulta löytyy:
  • Kokemusta yksilöllisten asiakastilausten, kuten esim. hääkakkujen, valmistamisesta
  • Kokemusta tai koulutusta kondiittorin tehtävistä
  • Valmius aloittaa työt aamuisin
  • Halu työskennellä käsityövaltaisessa ympäristössä
  • Suomen kielen taito
Hienoa (muttei välttämätöntä) on, jos sinulla on lisäksi:
  • Kokemusta tuotannon suunnittelusta tai muista vastuutehtävistä
  • Ideoita tuotekehitykseen ja sesonkituotteisiin
Me tarjoamme sinulle:
  • TESin mukaisen (MaRa TES) tai sitä paremman palkan, joka maksetaan aina ajallaan. Tässä työssä kuukausipalkkasi asettuu n. 2000-2100 euron välille (kondiittori) ja n. 2400-2500 euron välille (varavastaava), ja se määritellään osaamisesi ja kokemuksesi mukaan.
  • Henkilökunta-alennuksen leipomon tuotteista
  • Hyvät työvaatteet ja muut työssä tarvittavat varusteet
  • Mukavan ja rennon työporukan
  • Oman Workerin yhteyshenkilön, joka on helposti tavoitettavissa ja auttaa sinua henkilökohtaisesti kaikissa työsuhteeseesi liittyvissä asioissa
Miksi kannattaa hakea töitä juuri Workerin kautta:Workerilla voin luottaa siihen, että he näkevät potentiaalini, mihin pystyn ja mikä haastaa minua sopivasti, kuvailee kauttamme työn löytänyt ammattilainen.Me teemme sen, minkä lupaamme. Haluamme olla rekrytoijana ja työnantajana joustava, luotettava ja oikeudenmukainen. Käytännössä tämä tarkoittaa, että:
  • Meillä on reilu meininki. Saat aina työsopimuksen ja palkan ajallaan. Teemme sen minkä lupaamme, emmekä lupaa asioita, joita emme voi pitää.
  • Panostamme henkilökohtaiseen palveluun. Saat oman yhteyshenkilön, joka vastaa, kun soitat niin pienissä kuin isommissakin työasioissa. Olet myös aina tervetullut piipahtamaan konttorillamme, tarjoamme kahvit! Toimipisteitä meillä on ympäri Suomen yhteensä 13.
  • Olemme puolellasi. Varmistamme, että saat asianmukaiset työvaatteet ja varusteet. Panostamme myös erityisen paljon työturvallisuuteen. Yhteyshenkilösi myös tukee sinua tarvittaessa työelämän kiemuroissa.
  • Tarjoamme paljon erilaisia työmahdollisuuksia. Oli tähtäimessäsi sitten alasi huippu, työelämässä rennosti surffailu tai kokonaan uusi ala, meiltä löytyy mahdollisuuksia ympäri Suomen. Voimme auttaa sinua myös löytämään urallesi uuden suunnan.
Kiinnostuitko? Jätä hakemuksesi!Jätä hakemuksesi klikkaamalla hakupainiketta. Käymme hakemuksia läpi jatkuvasti, eli jätä hakemuksesi pian! Toivomme, että voisit aloittaa työt mahdollisimman pian ja tehtävät täytetään heti sopivien henkilöiden löydyttyä.Hakemisen jälkeen kuulet meistä lyhyen ajan kuluessa. Jos etenet rekrytointiprosessissa, tapaat ensin Workerin työntekijän rennossa haastattelussa, jonka tavoitteena on tutustua tarkemmin sinuun ja osaamiseesi. Viimeisessä vaiheessa pääset tapaamaan myös asiakasyrityksen yhteyshenkilön.Lisätietoja tästä työstä ja muista Workerin tarjoamista työmahdollisuuksista voit kysyä jouni.korhonen@worker.fi tai 050 371 7068. Odotamme innolla hakemustasi!Työsuhde:TyösuhdePalkka:MuuPaikkoja:2Lähde: TyömarkkinatoriOsaamisalue: ,

Rekrytointi